Connect with us

Pumps and Valves

Yeni magna3: Grundfos’tan enerji verimlilikli sirkülasyon pompası

Published

on

MAGNA3, yüksek verimli bir sirkülasyon pompası olarak Grundfos tarafından geliştiridli. Yeni enerji verimliliği yönetmeliği (EuP)’nin enerji verimlilik indeksinin (EEI) şartlarını sağlıyor.

Daimi magnet motor, çalışma noktasını otomatik ayarlayan AUTOADAPT fonksiyonu ve entegre frekans konvertöre ek olarak yeni MAGNA3, FLOWADAPT ve FLOWLIMIT gibi yeni teknolojileri bünyesinde barındırıyor.

FLOWADAPT, FLOWLIMIT

MAGNA3’ün geliştirdiği FLOWADAPT kontrol modu ve FLOWLIMIT fonksiyonu ile çoğu durumda balans vanalarını gereksiz kılıyor. Tesisat sisteminde önemli  ölçüde maliyetleri azaltabiliyor.

Isı enerji ölçer

MAGNA3, sistemdeki dengesizliklerden kaynaklanan yüksek faturaları önlemek için ısı enerjisinin dağıtım ve tüketimini izleyebilecek bir ısı enerji ölçer içeriyor. Isı enerji ölçer, çalışma noktasına göre % +/-1% ila +/-10 doğruluk payına sahiptir. Bu özellik kullanıcıları ayrı bir enerji ölçüm cihazı masrafından kurtarıyor.
Yeni FLOWLIMIT fonksiyonu ve FLOWADAPT kontrol modu ile MAGNA3 pompanın maksimum debi sınırı belirlenebiliyor.. MAGNA3, debiyi sürekli olarak kontrol altında tutarak normal debi oranının aşılmamasını sağlıyor. Bu sayede sistem dengesizlik riski azalıyor, dengeleme vana ihtiyacı ortadan kalkar ve böylelikle sistemin genel enerji verimliliği artar. Pompa, sistemdeki debi kısıtlarına uymak için performansını istenen ayar noktasına göre ayarlayarak enerji tüketimini azaltıyor.
MAGNA3 daha fazla kontrol için opsiyonel arayüz kartları ile her türlü bina otomasyon yazılımını destekliyor.

Kablosuz iletişim

Kablosuz teknolojiye sahip MAGNA3, bu özelliğiyle bir başka MAGNA3 pompasına bağlanabilir. Sahip olduğu sunucu sayesinde paralel pompaya hızlı ve kolayca bağlantı sağlayabilir. İki pompa böylece sıralı, yedekli veya birlikte çalıştırılabilir ve kontrol edilebilir.
Pompanın en kolay şekilde kontrolü için Grundfos GO’yu da geliştiren firma sistemin akıllı telefonlarla kumanda edilmesine olanak sağlıyor. Sadece ufak bir aparat ile akıllı telefonların MAGNA3 kontrol cihazına çevrilmesi mümkün. Pompanın tüm parametreleri ekranda görebiliyor veya hızı ayarlanabiliyor

Çok amaçlı sirkülatör

MAGNA3, hem ısıtma hem de soğutma uygulamalarında kullanılmak için geliştirilmiştir. -10°C’ye kadar olan akışkanların transferinde kullanılabilir. Endüstriyel ve toprak kaynaklı ısı pompası uygulamaları için uygundur.

%d bloggers like this: