Connect with us

Uncategorized

Verimlilik üstüne hız: CoroMill 745

Published

on

Kesici takımlar ve takımlama sistemleri uzmanı Sandvik Coromant, CoroMill® 745 yüzey frezesi kesicisinin yeni yüksek ilerlemeli sürümünü tanıttı.

25° giriş açısına sahip bu ürün, çelik ve döküm demir iş parçalarında frezeleme yapılırken yüksek verim sağlıyor. Yeni sürüm, 2,8 mm (0,110 inç) kesme derinliğine kadar olan uygulamalarda yüksek talaş kaldırma oranları (MRR) sağlıyor. Bu yeni kesici, kalıp, pompa, valf, petrol, gaz, otomotiv, enerji üretimi ve genel mühendislik gibi sektörler için avantaj sağlayacak.

CoroMill 745 yüksek MRR ve verime karşılık,  ince yüzey işlemesinden hiçbir ödün vermiyor. Yenilikçi kesici uç konumlandırması sayesinde mükemmel talaş oluşumu sağlıyor. Yumuşak sesi ve düşük güç tüketimi, hafif bir kesme işlemi sunuyor.

Düşük maaliyet

“Yeni kesicinin sağladığı önemli avantajlardan biri, çift taraflı ve 14 kenarlı kesici uç tasarımının sunduğu kenar başına daha düşük maliyettir,” diyor Sandvik Coromant Ürün Yöneticisi Matts Westin. Westin’e göre, “Şirketlerin satın alma departmanları takım stok maliyetlerinin düşeceğini öğrenmekten mutluluk duyacaklar; çünkü 25° giriş açısına sahip CoroMill 745, 42° giriş açısına sahip olan diğer eşiyle aynı kesici uçları kullanıyor.”

CoroMill 745’in yüksek ilerlemeli sürümü, işleme merkezlerinde ve çok amaçlı tezgahlarda, kaba talaş işlemeden, yarı ince talaş işleme yüzey frezelemeye kadar bir çok uygulamayı hedefliyor. Çok kenarlı konsepte sahip bu takım, büyük toplu üretimler, esnek transfer hatları ve maksimum takım kullanımının önemli olduğu durumlar için özellikle uygundur. Valfler, motor blokları, kasnaklar, ana gövdeler, pompa parçaları ve kalıplar başta olmak üzere, ISO P ve ISO K malzemelerden üretilmiş her tür genel mühendislik parçasında frezeleme yaparken avantaj sunar. Kısa (0,6 mm, 0,024 inç) bir paralel bölgesinin bulunması, iyi bir yüzey ince işlemesi sağlar. Büyük vida kullanım kolaylığı sağlarken, kesici ucun konumu ve yedi kenarlı kesici uç şekli güvenilir yüzey frezeleme işlemleri için bağlamayı olağanüstü güvenli hale getirir. Çapı 63 – 160 mm aralığında (2,5 – 6,0 inç) olan tüm kesicilerde içten kesme sıvısı mevcuttur.

Etkileyici avantajlar

ISO 50 gantry freze üzerinde yapılan bir deneme uygulamasında, döküm CMC ST52 (165 HB) malzemeden üretilmiş bir tezgah gövdesi parçasında yüzey frezeleme yapılırken, ürünün etkileyici avantajları olduğu ortaya çıktı. 25° giriş açısına sahip 125 mm (5 inç) CoroMill 745, farklı bir takıma göre parça başına %40 daha düşük devir süresi sağladı.

25° giriş açısına sahip yüksek ilerlemeli CoroMill 745, 42° giriş açısına sahip CoroMill® 745’in tamamlayıcısıdır.

 

Continue Reading
%d